Fast food

Určitě už tušíš, o čem dneska bude řeč. Pojmenování pochází z angličtiny, v překladu znamená fast food = rychlé jídlo, občerstvení. V každým větším městě je v podstatě nezbytnou součástí. V Pardubicích jich je mraky, skoro na každým rohu. Jsou to různá bistra, Mekáče, Kfcéčka, kebaby, bagetérky apod.

 

Nejen, že to každý z nás zná, ale určitě skoro všichni jsme si tam i zašli. I kdyby jenom za odměnu, třeba za super vysvědčení. :) Ale je důležitý vědět, že bychom se neměli stravovat pouze jídly z těchto zařízení. Proč? Protože naše tělo potřebuje dostatek všech možných látek (bílkoviny, cukry, sacharidy, vitamíny, apod.), aby mohlo plnohodnotně (správně) fungovat. A hlavně každý tělo, organismus potřebuje něco jiného a každé tělo jinak je schopno strávit takováto jídla (někomu může být těžko).

 

Jídla z fast foodu jsou připravovány z polotovarů. Polotovar znamená, že jídlo je téměř hotové a ve fast foodech se jen dodělá nejnutnější úprava jídla (třeba, že se musí ohřát) a poté se může podávat ke konzumaci (ke snědení).  Je to prostě jednoduchý na přípravu a k zákazníkovi se jídlo dostane světelnou rychlostí (strašně rychle). Smile Sama/sám víš, že čekání v restauraci na jídlo je o poznání delší než když si dojdeš na roh ulice a je to právě tím, že ve fast foodech ho mají takto předpřipravené.

 

Nebudeme ti zakazovat, aby sis nikdy nešel/a dopřát nějakou svou oblíbenou mňamku, třeba do Mekáče, nebo kam rád/a chodíš, ale je důležitý vědět, co všechno obsahuje jídlo, který hodláš sníst. Většina lidí, kteří se stravují jídlem z fast foodu jsou obézní, mají nadváhu. A to je proto, že jídla z Makéče, Kfcéčka, bister atd. obsahují spoustu věcí, které nejsou pro naše tělo zdravé. Především obsahují velké množství tuků, díky kterým nám to jídlo sice chutná, ale pak ručička na váze ukazuje dost vysoká čísla. A hlavně to opravdu není nic levného se takto stravovat. Sice ti to chutná a možná ti to ani nepřijde drahý, ale když si spočítáš kolikrát tam sám/sama nebo s kámošema zajdeš, přijdeš na dost vysoká čísla. Určitě bys našla/našel lepší způsob jak je utratit než za jídlo, který máš doma a o dost kvalitnější.

 

Zkus se s kámošem/kámoškou domluvit (nebo vymyslet nějakou sázku), že vynecháte jídla z fast foodů a radši si udělejte něco k  jídlu samy. Sice je to pracnější, ale za to určitě ušetříš a hlavně bude to o dost zdravější. Smile

X

Přihlášení

Zapoměli jste heslo?
zašleme vám nové na vaši
emailovou adresu