Homosexualita

Ahoj, dnes bychom si něco řekli o homosexualitě. Tohle téma je už celkem rozšířený a dost často řeší. Víš, kdo je homosexuál? Co to vlastně homosexualita je? Přemýšlel/a si někdy nad tím, kde se homosexualita vzala? Setkal/a jsi se s někým takovým?  Čti dál, třeba se dozvíš něco novýho Smile 

 

Homosexualita znamená, že člověk má rád druhého člověka, který je stejnýho pohlaví. Kluci mají rádi kluky a holky mají rády holky. Je důležité si říct, že se lidé s homosexualitou narodí. To znamená, že ji nemůžeme získat v průběhu života. Je to něco, co máme po celý život. Není to žádná nemoc. Smile Někteří vědci tvrdí, že za to může více genů. Neexistuje jeden „homosexuální gen“, který by homosexualitu způsobil (vytvořil).

 

Poznat jestli je někdo gay (kluk, co má rád kluka) nebo lesba (holka, co má ráda holku), není moc náročný. Prostě tě přitahuje stejný pohlaví. Nejvíce to člověk pozná, když jde o intimní sblížení (líbání, sex). Hodně kluků a holek to pozná v pubertě, ale většinou se bojí toho, že se jim někdo bude smát a tak to nikomu neříkají. Třeba chodí i s heterosexuálním člověkem (heterosexuál je člověk, který má rád opačné pohlaví), jen aby to někdo nepoznal. Snaží se to ututlat.

 

Lesby a gayové jsou naprosto stejní jako heterosexuální lidé. Jediné, co je odlišuje, je to, že mají rádi někoho se stejným pohlavím. Jinak jsou stejní jako kdokoliv jiný. Chodí do školy, pracují, mají kamarády, oblíkají se tak jako ostatní, chodí na nákup, poslouchají hudbu apod. Proto není správně se takovým lidem posmívat nebo jim ubližovat. Wink

 

Homosexuální lidé nemají klasickou svatbu jako heterosexuální. Říká se tomu registrované partnerství. To probíhá na příslušném matričním úřadu (je to možné i u nás v Pardubicích). Nemusí tam mít svědky, ale mohou to pojmout jako klasickou „svatbu“. V podstatě je zásadní rozdíl hlavně v názvu.

 

Tady máš pár zajímavých odkazů, kde se o homosexualitě můžeš dozvědět více:

 

 

Tak co, už máš jasno? Co si o homosexuálech myslíš? Přijď se s námi o tom pobavit do terénu nebo na klub, jsme tu pro tebe a určitě otevřený této diskusi.

Měj se fajnově, ahoj tví Teréňáci. Wink

Online pracovníci

X

Přihlášení

Zapoměli jste heslo?
zašleme vám nové na vaši
emailovou adresu