Jak si vybrat Frisbee a freestyle s Frisbee

Nejspíš tuhle kulatou věc budeš znát, ale víš, co se s ní dá vše dělat? Frisbee, tedy „letající talíř“ můžeš perfektně využít k trávení volného času. Když chceš hrát Frisbee, nepotřebuješ k tomu nic jiného, než tenhle talíř, pár kámošů a nějaký pěkný místo třeba v parku, kde si můžete zahrát.

Název Frisbee pochází z USA, je tu už celkem dlouho, a to od roku 1955. V tomhle článku si nebudeme povídat o historii, ale spíš ti poradíme, jak Frisbeečko vybrat a jaké freestylové (ve volném stylu) kousky s ním můžeš dělat.

Frisbeeček je mnoho druhů i značek. Existují totiž různé druhy a záleží na tom, jestli to chceš hrát rekreačně, profesionálně, dělat s Freestyle nebo třeba hrát DiscGolf. Některé jsou pro menší děti. Ale existují třeba i Frisbee pro psy. A jaké jsou tedy druhy Frisbee?

Třeba Ultimate Discraft nebo Soft-Discraft UltrastarDiscraft je americký výrobce frisbee, který je ve svém oboru fakt jednička. Že ti tahle značka nic neříká? Nevadí, pomůžeme ti, popíšeme ti jednotlivé druhy tak, aby sis mohl vybrat co nejlépe.

Co je Ultimate ? Je Frisbeečko, který je sice profesionální (takže tě neomrzí ani, když se začneš ve hře s ním zlepšovat), ale je i doporučené pro rekreační házení v týmu. Proto se označuje jako Ultimate Frisbee. Jeho lehčí varianta pro děti do 12 let je Ultimate J-Star Discraft a Squidgie – je menší a lehčí, tedy vhodné pro mladší.

A abyste tomu správně rozuměli Discraft, jak bylo zmíněno již nahoře je výrobce, jiným výrobcem je značka Fivestar nebo Eurodisk.

Existuje i spousta dalších variant těchto rekreačních/profesionálních Frisbee. Tak třeba NITE GLOW, která svítí ve tmě. Opravdovou novinkou je Frisbee, které mění na slunci barvu. Přezdívá se mu Chameleon. Nebo které je zcela recyklovatelné Frisbee. A co Soft-Discraft? – je Frisbeečko, které je také rekreační, ale jeho hlavní výhodou, že je měkčí, což znamená, že bude pro tebe jeho chytání příjemnější.

SkyStyler – tak se označuje druh Frisbeeček, která jsou vhodná pro ty, kteří chtějí s Frisbee dělat různé triky tj. freestyle. Pokud by tě zajímalo, jak na to, pomůže ti tahle stránka a různé odkazy na ní.

V neposlední řadě je také zajímavé Frisbee Aerobie. Což je Frisbeečko, se kterým můžeš házet opravdu daleko (létají 2x dále než klasická Frisbee). Jestliže rádi házíte na dálku či přesnost a zároveň se rádi procházíte v přírodě, rozhodně vyzkoušejte DiscGolf.

Zajímat by tě také mohla hra KANJAM s Frisbeečkem. KanJam je zábavná hra s létajícím talířem pro čtyři hráče. Ideální do parku, ale i v tělocvičně. Vyžaduje přesné hody diskem a dobrý postřeh při srážení talíře do koše. Pravidla jsou jednoduchá a KanJam může hrát každý. 

Frisbee je opravdu super sport, u kterého se můžeš dobře odreagovat a vyzkoušet si různé triky s ním. Věříme, že tě tahle hra opravdu zaujme a pobaví. Přijď si s námi zaházet, a nebo se s námi naučit nějakou s her s Frisbeečkem.

Čau Tví Teréňáci Blum 3

Online pracovníci

X

Přihlášení

Zapoměli jste heslo?
zašleme vám nové na vaši
emailovou adresu