Může apka pomoct přestat kouřit?

Kouření škodí zdraví. To víme všichni. Přestat kouřit? To se snadno řekne… Ale vážně, jde to! Ať už máš jasno, že chceš s kouřením přestat, nebo o tom jenom přemýšlíš, dej mobilní apce šanci, možná tě překvapí!

Přestat kouřit stáhnout

Když chceš přestat kouřit, jsou způsoby, jak si ten boj usnadnit. Existují nikotinový náplasti, žvýkačky a tak, ale tomu se dneska věnovat nechceme. Jednou z věcí, co ti může pomoct přestat kouřit, je mobilní aplikace. V týhle apce můžeš vidět, kolik peněz jsi ušetřil/a od poslední cigarety, jak se ti zlepšuje zdraví a mnohem víc! Pojďme se teď na zmíněnou apku přímo kouknout a ukážeme si některý její funkce.

Základní výpočet

Aby ti apka mohla počítat kolik jsi ušetřil/a, jak se ti zlepšuje zdraví a jak daleko máš ke svému cíli, musíš jí nejdřív říct, jak moc jsi kouřil/a. To znamená: kdy jsi s kouřením přestal/a, kolik jsi zhruba vykouřil/a cigaret za den, jak dlouho jsi kouřil/a a jak drahý cigarety kupuješ.

Sledování pokroku

Tady vidíš, jak dlouho už nekouříš. Můžeš si nastavit různé cíle – nejdřív si dáš za cíl vydržet týden, a když se ti to podaří, posuneš si cíl na dva týdny… Kromě toho ti apka ukazuje, kolik jsi za tu dobu ušetřil/a peněz! Možná tě překvapí, kolik ušetříš. A za ušetřený peníze se můžeš nějak hezky odměnit Smile Apka ti počítá i navrácenou délku života (kouřením se ti zkracuje život, ale když přestaneš, zdraví se ti zase zlepší). A kolik cigaret bys za tu dobu jinak vykouřil/a.

O kus níž můžeš vidět, kolik jsi zhruba za svoji kuřáckou „kariéru“ vykouřil/a cigaret, kolik peněž jsi vyhodil/a za cigarety a jak ti kouření zkrátilo život.

Kromě toho si můžeš do týhle apky zapsat důvody, proč ses rozhodl/a s kouřením přestat. Možná přijdou chvíle, kdy si to budeš potřebovat připomenout.

Trofeje

V záložce „Trofeje“ získáváš ocenění za to, kolika cigaretám se ti podařilo odolat, kolik dní jsi vydržel/a bez kouření a kolik dní života jsi díky kouření získal/a zpět.

Ocenění

Obzvlášť pěknou a užitečnou záložkou je „Ocenění“. Tady nahoře vidíš, kolik peněz jsi ušetřil/a oproti tomu, kdybys dál kouřil/a. Možná tě překvapí, kolik peněz to bude! A když si ty peníze budeš skutečně dávat stranou, můžeš si našetřit na nějakou odměnu (odměny si můžeš i sám/sama vytvářet). U týhle odměny pak nemusíš mít výčitky svědomí, že si něco koupíš, protože je to za peníze, který bys jinak utratil/a za kouření. A zajít s kámošem do kina může bejt fajn odměna.

Zdraví

V týhle záložce vidíš, jak se ti časem zlepšuje zdraví. Nejdřív se ti sníží riziko infarktu, a když vydržíš dýl, zlepší se ti dýchání.

Rozptýlení

Poslední záložkou je „Rozptýlení“, kde máš pexeso, který můžeš hrát, když kámoši odejdou na kuřpauzu.

Resetování časovače

Když se ti stane, že to nevydržíš, můžeš časovač resetovat a pustit se do výzvy znovu. Ale neboj, ušetřený peníze ti v záložce "Ocenění" zůstanou. Hlavní je se nevzdat a jak říká jedno český přísloví, někdy „i pád na držku je krokem vpřed.“

Tak pojď do toto! Věříme, že to zvládneš. A když budeš chtít podpořit, napiš nám a můžeme dát řeč Wink

Tví teréňáci Smile

Online pracovníci

X

Přihlášení

Zapoměli jste heslo?
zašleme vám nové na vaši
emailovou adresu