Na co si dát na diskotéce pozor?

K přibývajícímu věku patří akce, diskotéky a zábavy! Blum 3 Je to přirozený a snad každý se těší na to, až mu bude 15 let a bude moct jít oslavit narozeniny s partou do klubu. Proč právě 15 let? Protože pokud jsi mladší, tak tě do klubu podle zákona nesmí pustit. Je to zakázaný. Ale může se stát i to, že tě tam nepustí ani, když ti už těch 15 let bude. Existují totiž kluby, diskotéky kam můžeš třeba až od svých 16 nebo 18 let.

Chceš se bavit. Což je v pořádku Smile , ale nezapomínej na důležitý fakta! Když už někde kouříš nebo piješ alkohol, může se stát, že přijede policie a udělá takzvaný zátah. Mysli na to, že alkohol a cigarety jsou pro tebe do 18 let nezákonné. A ty bys z toho mohl/a mít velký problém.

Určitě už jsi o různých akcích slyšel/a vyprávět své kamarády nebo blízké. Je to bezva, pobavíš se, zatancuješ si, taky se seznámíš se spoustou nových lidí. Na to ale bacha! Lidi jsou všelijaký, je potřeba být opatrnej a nevěřit všem. Nezapomínej na to, že toho dotyčného neznáš dlouho a ne každý člověk je super a přátelský celou dobu. Sad

Každá sranda jednou skončí a co pak? Mysli na to, že by bylo dobrý nejít domů sám/a. Cestou domů, to nemusí být zrovna bezpečný.

Řekni o tom určitě i svým rodičům, kam jdeš a s kým. A pokud možno dodržuj smluvený čas návratu. Jestli se zpozdíš, dej o tom vědět rodičům, smskou/telefonátem. Je pochopitelné, že o tebe mají strach. Nestojí ti za to, aby ti zakázali na podobné akce chodit, ti za to nestojí! Smile

Že tě nebaví mít u sebe při tanci věci jako je bunda, peníze, mobil, klíče a doklady? To naprosto chápeme. Dej si je do šatny. Dávej pozor na krádeže, když už u sebe něco máš.

Nechceme tě strašit, jen chceme, abys byl opatrný, proto by sis měl/a hlídat nejen své věci, ale i své pití. Buď ho dopij, nebo si ho vezmi s sebou. Rozhodně ho nenechávej na stole. Může ti do něj někdo něco v hodit (např. nějaké drogy) a to by nemuselo dopadnout dobře! Od nikoho také nic nezkoušej, protože nikdy nevíš, jak by to mohlo dopadnout. Bavit se s kámoši jde přece i jiným způsobem. Wink

Pokud jsi byl/a na nějaký diskotéce, neváhej se s námi podělit o svý zážitky, například jakou hudbu rád/a posloucháš, jestli tancuješ nebo by ses chtěl třeba něco nového naučit.

Tak neváhej, okomentuj náš článek nebo si přijď s námi pokecat, společně něco vymyslíme! Dirol

Ahoj tvý Teréňáci Smile

Online pracovníci

X

Přihlášení

Zapoměli jste heslo?
zašleme vám nové na vaši
emailovou adresu