Piercing, aneb proč si ho nepíchat sám

Piercing je dneska celkem častá a trendy ozdoba, nejspíš ses s ním už někdy setkal/a.

Jak dobře víš, piercing může mít různý tvar, barvu i materiál. Problém je, že je to pro tvoje tělo cizí předmět, o který je nutný se starat. Co všechno je s piercingem spojené a proč není vůbec dobrý nápad píchnout si ho sám, ti řekneme v tomhle článku.

Kam si můžeš nechat piercing píchnout?

Na těle je mnoho míst, kam si můžeš piercing
dát – ucho, obočí, jazyk, pupík, nos... Záleží jen na tobě, kde by se ti piercing líbil. Důležité je, aby sis uvědomil/a, že každé místo je spojené s jinou mírou bolesti.

Proč si NEPÍCHAT piercing sám?

  1. Špatné místo – na tvém těle se nachází hodně bodů, kterým se říká akupunkturní. Tyto body není dobré nijak porušit, jelikož by to mohlo mít různé negativní následky např. od bolesti hlavy až po možné porušení nervů.
  2. Hygiena – špinavá šicí jehla, nebo zavírací špendlík není úplně nejlepší nástroj k propichování kůže. Je dobrý, aby sis uvědomil/a, že kůže je náchylná k různým infekcím a o to víc, když je poškozená píchnutím. Navíc pokud jehlu použije tvůj kamarád a poté ji ještě bez žádného očištění použiješ ty, můžeš od kamaráda chytnout nějakou nemoc.

Salóny, které se na piercingy specializují, mají sterilní jak prostředí, tak nástroje, které používají. Navíc po zákroku ti řeknou, jak máš o novou ozdobu pečovat, případně, co můžeš a nemůžeš dělat.

  1. Materiál – každý materiál totiž není vhodný dávat do otevřené rány. Nejčastějším je chirurgická ocel. Za to pozor na stříbro. Stříbrné, nebo postříbřené ozdůbky na těle můžeš používat až v případě, že je rána úplně zahojená.
  2. Následná péče – tvoje následná péče je velmi důležitá pro správné a rychlé zahojení. Šperk hlavně nevyndávej, jelikož dírka by se rychle zatáhla a už bys tam piercing nemusel vrátit. Na čistění můžeš použít solný roztok. V prvních týdnech hojení není dobré, abys piercing zakrývat, jelikož by se k ráně nedostával vzduch a mohlo by se ti to zahnisat. Omez návštěvu bazénu, posilovny či alkoholu. To vše může zpomalit hojení.

 

Není argument - v salónech je to drahý. Pokud jsi opravdu pevně rozhodnutý/á, že si piercing pořídíš, tak radši zaplatíš určitou částku s vědomím, že ho máš píchnutý od odborníka v čistém prostředí, než abys lítal/a po doktorech s infekcí a zanícenou ránou. Smile

Tví teréňáci

Online pracovníci

X

Přihlášení

Zapoměli jste heslo?
zašleme vám nové na vaši
emailovou adresu