Selfie?

Kdo by neznal, že jo, ale znáš pravý význam tohoto slova? Instagram, Facebook a další sociální sítě, jsou toho fakt plný! I ty a ne jednou za den, nějaký to selfíčko vyfotíš, ne? A proč taky ne, když i celebrity mají za den třeba 40 selfie fotek!

Selfie je vlastně fotka pořízená tvým telefonem, pardon, ,,chytrým telefonem‘‘. Můžeš se vyfotit tady a teď a ne čekat, jak tě kdo vyfotí a jestli tam budeš fakt top! Sám/a si můžeš určit, jak na té fotce budeš vypadat, nebo jakou situaci chceš zachytit, nebo naaranžovat. I přesto všechno, jsou fotky celkem nic moc kvalita.

Selfie je anglické slovíčko, které je složeno ze slova self (sám, já) a přípony ie. Slovíčko selfie se začalo používat, tedy zažilo boom v roce 2013. No takže slovo ,,goooglovat‘‘, nebo ,,tweetovat‘‘ je vlastně už celkem pasé.

Přemýšlel jsi někdy nad tím, co vlastně tvoje selfie vyjadřuje? Shoduje se to s tím, co ti ostatní komentují? Na fotkách jdou samozřejmě tvoje pocity nejdou tak úplně zachytit, takže nějakej pěknej komentářích a nebo #hashtag, to určitě vysvětlí. Někdy zachytíš na selfíčku i něco víc, než si sám/sama přeješ. Třeba kupu špinavých věcí. No nic.. Někdo na to chytře předem upozorní, třeba: ,,Toho bordelu si za mnou nevšímejte.‘‘, nebo něco podobného. Smile

No a jaký, že jsi profík? Máš selfie tyč? Smile Spousty známých youtuberů se bez téhle vymoženosti, vůbec neobejde, někdo jim dělá i reklamu. A kolik tahle sranda na telefon stojí? Podle toho jakou selfie tyč chceš. Mini nebo King? Barevnou, nebo obyč? Průměrná cena selfie tyčí je kolem 500 Kč, ale pokud chceš značku, nebo nějaký módní trend, připrav se, že si trošku připlatíš.

  • Nebezpečné selfie! V roce 2014 zemřelo při pořizování selfie telefonem více než 127 lidí. Například když v Indii zemřeli tři mladíci, kteří se snažili pořídit selfie zavěšeni za jedoucí vlak. Pár dní před tím v Manile z devátého patra spadl muž držící v ruce smartphone. Pokoušel se zachytit sebe a panorama mrakodrapů. A měsíc předtím smetlo v Mexiku letadlo dvě náctileté dívky, které se chtěly vyfotit před přistávajícím letadlem. Takže, bacha na to, kde se fotíš a jak. Nechceš, aby tě přejelo auto, nebo tak něco!

Trošku to odlehčíme, znáš třeba film Selfie? Smile Ne? Tak se na něj podívej je z roku 2014, takže byl natočen v roce, kdy selfie začalo být cool. První slavnější selfie je ale už z roku 1914, kdy se ruská velkokněžna vyfotila v zrcadle foťákem a poslala ji svému příteli v dopisu. Na youtube najdeš taky návody, jak správně selfie fotit, a nebo nějakou písničku se stejným názvem Selfie.

Pokud tě ještě o selfie něco zajímá, koukni na stránky: http://www.svetselfie.cz/

 

 

Ahoj Teréňačky Smile

X

Přihlášení

Zapoměli jste heslo?
zašleme vám nové na vaši
emailovou adresu