Sexuální abeceda - 1. část

Setkal/a ses už někdy s tím, že by se kámoši bavili o sexu a tys jim vůbec nerozuměl/a? Přečti si náš dnešní článek, který se zabývá nejrůznějšími pojmy, o některých jsi třeba ještě ani neslyšel/a, tak budeš zase chytřejší.  

A – Asexualita – Člověka, kterého nepřitahují vůbec žádní lidé, označujeme za asexuálního. Tito lidé mají většinou strach ze sexu nebo tělesné blízkosti.

A – AIDS – Onemocnění způsobené virem HIV. Nemocný člověk ztrácí obranyschopnost organismu. Jedná se o smrtelné onemocnění!

A – AntikoncepceProstředek, který chrání před nechtěným otěhotněním.

B – BlankaPanenská blána je umístěna ve vchodu do pochvy. Nejčastěji se protrhne při prvním sexu (což může, ale nemusí být bolestivé). K protržení může dojít i dříve, např. při sportu.

B – BisexualitaSexuální přitažlivost k mužům i ženám.

C – Coitus InterruptusTímto pojmem se rozumí tzv. „přerušovaná soulož“. Jedná se o formu „antikoncepce“, ale tady pozor (!), je velmi nespolehlivá!

D – DiafragmaToto je označení pro antikoncepci zvanou Pesar, který zabraňuje proniknutí spermií do dělohy. Je velmi tenký, má tvar malé mističky a je vyrobený z latexu nebo silikonu. Zavádí se do pochvy.

E – ErekceVzpřímení penisu, ke kterému dochází při pohlavním vzrušení. Dochází k prokrvení penisu. Muž je tak schopen pohlavního styku.

E – EjakulaceVýron semene, dochází k němu, když má muž orgasmus. Tekutina, která vytéká při ejakulaci z penisu, se nazývá ejakulát a obsahuje spermie.

F – FrigidaTen, kdo je frigidní, nemá chuť na sex.

F – Francouzský polibekV hlavní roli je při líbání jazyk. Jazyky partnerů se při líbání dotýkají.

G – G-bodJe místo uvnitř vagíny, v blízkosti vstupu do pochvy, které je velmi citlivé na dráždění. Nikdy ale nebylo dokázáno, jestli tento bod opravdu existuje.

G – GynekologieObor medicíny, který se zabývá léčbou ženských pohlavních orgánů.

H – HIV – Je virus, který vyvolává nebezpečnou nemoc AIDS. Tento virus je často přenášen nechráněným pohlavním stykem. Kondomy člověka před HIV infekcí ochrání!

H – HomosexualitaSexuální orientace na osoby stejného pohlaví. Opakem, kdy osoby přitahuje opačné pohlaví je Heterosexualita.

H – Hormonální antikoncepceProstředek, který chrání před nechtěným otěhotněním prostřednictvím hormonů.

I – ImpotenceJedná se o poruchu erekce. Příčina často bývá v psychice muže nebo také rostoucí věk.

I – InterrupceUmělé přerušení těhotenství, zpravidla do 12. týdne těhotenství.

J – Jednorázovka Nebo také „sex na jednu noc“. Většinou se jedná o sex s neznámým člověkem, což ale praktikovat nedoporučujeme!

 

Abeceda bude pokračovat v dalším článku, tak ať ho nepropásneš, bude tady už za týden! Smile 

 

Teréňačky!

Online pracovníci

X

Přihlášení

Zapoměli jste heslo?
zašleme vám nové na vaši
emailovou adresu