Tábory

Hurááá! Škola skončila a prázdniny jsou před tebou! Už víš, jak je strávíš? Jestli někam pojedeš s rodiči, nebo budeš chodit na brigády? A co takhle tábor? Pojedeš na nějaký? Jestli sám/sama nevíš, co s prázdninami nevěš hlavu, máme pro tebe pár super tipů! Táborových tipů Smile

Určitě si umíš alespoň trochu představit, co to tábor znamená, ale přeci jen, si to tu ve zkratce přečti. Tábory se organizují hlavně v létě o prázdninách. Je to především proto, že v táborech se většinou spí v chatkách a v zimě by se ti asi nechtělo spát mimo tvou vyhřátou postel, co? Každý tábor je jiný a to proto, že většinou na tábory jezdí především děti, mladiství se společným zájmem. Například existují skautské tábory, kam jezdí především skauti, existují taneční tábory, kam jezdí zase ti, kteří tancují. Ale to neznamená, že když nemáš nějaký koníček, nebo nechodíš do nějakého kroužku, že nemáš šanci se dostat na tábor! Spíš záleží na tom, jaký tábor tě zaujme (jak se ti bude líbit, co by tě mohlo bavit), pak stačí podat přihlášku a doufat, že na tebe zbude místo. Tábory se většinou organizují s nějakým tématem. Říká se tomu táborová hra. Spočívá to v tom, že se vybere téma, například pohádkové bytosti. A s tímto tématem se budeš řídit celý tábor. Budete rozděleni do skupin a budete plnit spoustu úkoly, stezky odvahy a často za splněný úkol dostel odměnu. A hlavně, i když se ti nebude dařit, nevadí, najdeš si nový kamarády a zažiješ kopec srandy. A to je super ne? Důležitý je se držet pokynů od vedoucích a poslouchat je. Tábory se totiž uskutečňují někde mimo centrum. Což znamená někde u lesa, na louce. Prostě odjedeš někam do neznáma, kde „nic“ není. Proto na sebe musíš dát větší pozor, aby se ti něco nestalo! Většina táborů je placená. Záleží, na jaký tábor chceš jet a na jak dlouho. Většinou jsou tábory na 7 nebo 14 dnů. Od toho se pak odvíjí cena. V ceně je zahrnutý ubytování, jídlo, cesta. Takže hlady neumřeš.  Často se večer opíkají buřty, vytáhne se kytara, na kterou se hraje a všichni zpívají, no, nezní to super?

A máme tu ještě jednu super informaci pro ty, kteří nechtějí spát tam, kde to neznají a ani zatím nemají našetřených dost penízků na to, aby si mohli dovolit takový tábor. Existují ještě příměstské tábory. Některé jsou placené, ale neplatí se tolik. Někdo je pořádá, třeba jako mi, zcela zdarma. Co že je ten příměstský? To znamená, že se ráno všichni sejdete na určitém místě, třeba v 9 hodin ráno a třeba ve 4 odpoledne se všichni rozejdete do svých domovů. I tady zažiješ kopec srandy! Jezdí se na výlety, co jsou v okolí, chodí se plavat. Když prší, tak se hrají hry, nebo se něco vyrábí. Je to prostě super strávený čas s kámošema a s tím, že se nebudeš zaručeně nudit! Smile

Ahoj Teréňačky Smile