Appka Nepanikař

„Nepanikař“ je mobilní aplikace, která je určena pro všechny, kteří zrovna něco řeší a není jim z toho úplně dobře, myslíme jako psychicky. V týhle aplikaci najdeš tipy, triky na to jak zvládnout chvíle kdy ti je ouvej. Je skvěle přehledná, zadarmo a hlavně celá v češtině! Smile

Tuhle aplikaci si klasicky stáhneš ve store svého mobilu. Aplikace Nepanikař má 7 základních modulů: deprese, úzkost/panika, sebepoškozování, myšlenky na sebevraždu, sledování nálady, poruchy příjmu potravy a kontakty na odbornou pomoc. S těmito všemi psychickými stavy ti tahle bezva aplikace dokáže pomoc, aby ti bylo co možná nejlíp! A to je super, ne? Smile

Modul deprese

Tady najdeš funkci „Co mi může pomoci“, která ti ukáže různý typy na to, jak se těchto pocitů co nejvíce zbavit. Například zde najdeš meditace, cvičení, poslech hudby, koukání na videa apod. Dále tady nejdeš funkci „Plánování aktivit“. Jde o to, že si vytvoříš nějaký plán, kterýho bys chtěl/a v nejbližší době docílit. A tohle plánování ti ten cíl pomůže splnit. Nám se moc líbí funkce „Co mě potěšilo“, kde si každý den napíšeš něco, co ti udělalo radost.

Modul Úzkost/panika

Tyhle pocity jsou hodně intenzivní, proto ti tenhle modul chce pomoci k tomu, abys úzkost/paniku rychle přešel/a. Zde najdeš funkci „Dechová cvičení“,  který ti pomůžou se uklidnit. Je tam více druhů dýchání, tudíž si můžeš vybrat ten, který ti bude vyhovovat více. Další funkce zde je „Počítání“, neboj nikdo tě nebude známkovat. Jde o to, aby sis svůj mozek zaměstnal něčím jiným a nepřemýšlel v takové míře na úzkosti/paniku, které je velmi nepříjemná.

Modul Chci si ublížit

Zde najdeš taky dechová cvičení, která by tě mohla uklidnit a spousta tipů, které by tě od těchto myšlenek mohly odvést a ty by ses dokázala uklidil/a.

Modul Sebevražda

Najdeš tu funkci „Záchranný plán“ – tenhle plán si vytvoříš ty sám/sama. Je to plán, který ti může pomoci předejít myšlenkám na sebevraždu a ukázat ti jakou hodnotu má tvůj život. Můžeš si do toho plánu napsat například – komu napíšeš, co napíšeš, kde budeš.. tyhle věci by se měl/a psát v momentu, kdy takové myšlenky na sebevraždu nemáš. A když ti bude na prd, tak stačí pár kliků a všechny tyhle věci, co sis napsal/a, si budeš číst a to tě uklidní. Najdeš tu i funkci „Důvody proč ne“ – sem napíšeš všechny věci, lidi, co máš rád a nerad bys o ně přišel.

Modul Kontakty na pomoc

Zde jsou všechny telefonní čísla s možností přímého telefonování na záchrannou službu, tísňové volání, linku bezpečí a krizová centra a dále kontakty na krizová, internetových stránek na chat krizových center.

Odkazy:

http://nepanikar.eu/

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.dontpanic&hl=cs

Nám se tahle aplikace moc líbí! Je to super nápad, který ti může rychle a efektivně pomoc, když ti bude na houby. Je to aplikace zadarmo, tak si ji klidně stáhni jen tak pro sichr a třeba se ti někdy bude hodit. Nebo si ji stáhni a proklikej se ji a přijď nám říct do terénu, jak se ti líbila! Pokud bys něčemu nerozuměl/a určo se za náma stav a pokecáme!

Teréňačky Verča, Sabča, Zuzka

Online pracovníci

X

Přihlášení

Zapoměli jste heslo?
zašleme vám nové na vaši
emailovou adresu