Bezpečnost na koupálku

Sluníčko nám pěkně pálí, prázdniny se nám pěkně rozjíždí, kdo by nechtěl být u vody. I tímto článkem se chceme zaměřit na trávení volného času, přesně co na nás může číhat u vody. Doufáme tedy, že bude hodně teplých letních dní, kdy si budete užívat zábavu na koupálku, dnešní článek je trochu preventivní, ale rozhodně důležitej, tak čti dál. 

Lidé na vesnici většinou využívají možnost koupání v přírodním koupališti, naopak ve městech tráví pěkné slunečně dny u bazénu nebo v aquaparku.

 

Jak se chovat při koupání v rybníku/přírodním koupálku:

  • nikdy se nechoď koupat sám, ale s někým dalším, třeba s kámošem (ideálně ale třeba s někým dospělým)
  • když neumíš plavat, nic se naděje, možná tvoje škola pořádá kurzy plavání nebo můžeš poprosit rodiče, aby tě přihlásili do plavecké školy, kde se budeš učit plavat, vždycky ale měl nějaké plavecké pomůcky do vody
  • nikdy neskákej do vody, kde to neznáš, můžeš se vážně zranit
  • při jízdě na loďce nebo třeba na šlapadle na sobě měj záchrannou vestu
  • nechoď plavat, když jsi unavený nebo úplně rozpálený/á od slunce
  • nekoupej se ve špinavé vodě, můžeš z toho mít zdravotní problémy

 

Jak se chovat při koupání v aquaparku/na koupališti:

  • při použití atrakcí (tobogánů, skluzavek, apod.) v aquaparku je třeba se řídit pokyny pracovníků nebo pokyny, které jsou všude rozvěšené
  • všímej si, zda můžeš třeba z okraje bazénu skákat, abys neměl/a zbytečnej průšvih
  • po areálu neběhej, většinou je podlaha dost kluzká

 

Po příchodu na koupálko si svoje věci uschovej do uzamykatelné skříňky, nenechávej je volně ležet na dece. Pokud ale není možnost skříňky, pečlivě svoje věci uschovej alespoň do báglu a ten přikryj dekou a neber si na koupálko větší obnos peněz, mobil, apod. Při koupání u rybníka nebo u bazénu nezapomeň na ochranu před sluníčkem a přibal si opalovací krém s vysokým UV filtrem (alespoň 30), sluneční brýle, nějakou pokrývku na hlavu a krém po opalování. Nesmíš zapomenout na dostatečný pitný režim!! Při používání sprchy na koupališti se vybav žabkami nebo jinou obuví do sprchy, pokud si nechceš odsud odnést nějakou plíseň.

Chceme si přece léto co nejvíce užít a zažít skvělé osvěžení v teplých slunečných dnech při koupání u rybníka nebo v bazénu. Bezpečnost při koupání je dost důležitá, vždyť pobyt u vody nám přináší spoustu nezapomenutelných zážitků. Nás můžeš v průběhu léta potkat třeba na Cihelně, když bude vedro, takže budeme rády, když se tam uvidíme!

Teréňačky Verča a Sába! Smile 

Online pracovníci

X

Přihlášení

Zapoměli jste heslo?
zašleme vám nové na vaši
emailovou adresu