Co dělat když.…#drogy

V minulým článku jsme psali něco málo k drogám, šlo o informace, jaký drogy jsou legální a nelegální. Dneska bychom se ale chtěli vrhnout na to, jak třeba pomoci sám sobě nebo nějakýmu kámošovi, známému nebo rodině, když si s drogama a je jedno, jestli se jedná o trávu, pervitin nebo alkohol neví rady a má s nima „problém“.

Asi každej ví, že jsou drogy po nějakým čase fakt návykový, a že je pak dost problém s tím přestat, někdo to fakt zvládne a někdo ne..Pokud víš o někom, kdo s tím bojuje, dáme pár rad, co dělat nebo na koho se obrátit.

V první řadě je dobrý a dost důležitý si přiznat, že je to fakt už závislost, že bez toho nedokážu bejt a víc mi to ubližuje, než dává. Další krok je to někomu říct, buď rodině, kámošovi, nebo nějakýmu odborníkovi, prostě někomu, komu věříš a kdo se ti bude snažit pomoct a podpořit tě.

Hodíme sem jeden název a to – adiktologie, je věda zabývající se závislostmi, jejich prevencí, původem, léčbou, výzkumem, poradenstvím a jinými souvislostmi. Zabývá se závislostmi na návykových látkách, proto dál budeme mluvit o adiktologických službách.

Stačí kouknout na net, takové služby jsou po celé ČR, my vám sem hodíme ty, které najdete v Pardubicích Smile

  • Kontaktní centrum Laxus, o.s., Po-Pá 9-18 Češkova 2701, Pardubice, telefon: +420 734 316 539, https://www.laxus.cz/centra/k-centrum-pardubice/  Do Kontaktního centra můžete přijít kdykoli v otevírací dobu bez objednání, i anonymně, a služby jsou bezplatné. Poradí vám ohledně sociální situace  a také pomůžou s nalezením vhodné léčby.

 

 

 

  • Popřípadě můžete opravdu kontaktovat nás, rády vám pomůžeme s hledáním a klidně i kontaktováním nějaké organizace, kde vám pomohou ...nebo pokud bydlíte jinde než v Pardubicích, můžeme společně kouknout, na služby, které jsou ve vašem městě Smile

 

Pokud by vás zajímalo ještě něco navíc, klidně napište, nikomu nic dál říkat nebudeme, ostatně jako vždy Smile Důležitý je začít o tom mluvit a nebát se!

Tak a to je od nás dneska všechno Smile Hezkej víkend a příště snad nějaký veselejší téma!

 

Teréňačky Sabča a Zuzka!

Online pracovníci

X

Přihlášení

Zapoměli jste heslo?
zašleme vám nové na vaši
emailovou adresu