Ed Sheeran

Ed Sheeran, možná už jsi o něm slyšel/a, talentovaný zrzek, který si svým hlasem a texty získal obrovský respekt a obdiv na hudební scéně. Když někdo umí zpívat, nepotřebuje nic jiného, než kytaru a mikrofon, a to je přesně jeho případ.

Datum narození:       17. 2. 1991

Místo narození:         Velká Británie

Znamení:                   Vodnář

Profese:                     Zpěvák, textař, kytarista

Úsměv na tváři, dokonalý hlas, zamilované texty a tisíce běsnících lidí. V dnešním hudebním světě najdeš jen málo takových umělců jako je právě Ed Sheeran. Málo kdo si na koncertě vystačí jen se dvěma mikrofony a šesti strunami na kytaře.

Život Eda nebyl vůbec jednoduchý, musel ujít dlouhou cestu, aby se dostal tam, kde je dnes.  Dva a půl roku strávil jako bezdomovec, přespával u kamarádů, ale i před Buckinghamským palácem, kde brnkal na kytaru vlastní songy - o jeho minulosti, o jeho osudu, o tom, jak ho děti ve škole šikanovali, apod.

V roce 2009 vydal první písně, díky kterým si ho všimli producenti. První album vyšlo v roce 2011 a ve Velké Británii se stalo platinovou deskou. V roce 2014 pak obohatil hudební scénu druhým albem, které jen potvrzuje talent Eda.

Zpěvák, který dokáže publikum roztančit, rozplakat a proměnit na fanoušky několika žánrů zároveň, během jednoho koncertu to musí opravdu umět. Zazpívá vlastně cokoliv. Pomalé písně plné vysokých tónů, rychle roztancované rádiové hity, ale také ovládá rap a beat box. Schopnosti v rapování ocenil sám "mistr rapu" Eminem. Většina písní je o jeho životním příběhu a zkušenostech.

V únoru roku 2015 Ed Sheeran vyprodal pražskou Tipsport arénu, v roce 2019 vyprodal dva koncerty na letišti v Letňanech v Praze, tento koncert dosáhl až 80 tisíc fanoušků v jednom dni. Všem divákům v publiku dokázal, že pokud má člověk jen trochu dar o boha, může dokázat vše, o čem sní.

Tak snad se nám Ed do ČR ještě vrátí, určitě je zážitek vidět takového umělce na živo!

 

Teréňačky Verča a Sabča!

Online pracovníci

X

Přihlášení

Zapoměli jste heslo?
zašleme vám nové na vaši
emailovou adresu