Jak využít volný čas při momentálním omezení pohybu osob?

Určitě ti neuniklo, že Vláda Český Republiky kvůli šíření koronaviru výrazně omezila volný pohyb osob po venku. Zrovna když se konečně udělalo hezky, tak nemůžeš ani do parku nebo na hřiště. Neztrácej naději, máme pro tebe pár tipů, jak využít volný čas, kterýho máme teď určitě všichni dostatek.

 

Čti knížky

Kdy naposledy jsi měl tolik volnýho času, aby si mohl přečíst všechny knížky, na který se chystáš už tak dlouho? Není nic jednoduššího než si sednout ke knížce a na chvíli vypnout. Jednak tím efektivně využiješ svůj volný čas a nebudeš se nudit, ale taky budeš rozvíjet svou slovní zásobu a fantazijní myšlení!

 

Ukliď si pokoj

Další věc, kterou většina z nás furt odkládá. Teď máš ideální možnost uklidit celej svůj pokoj a protřídit si všechny přebytečný věci, který ti zabírají místo. Můžeš to spojit i s jarním úklidem a tříděním tvýho šatníku. Uvidíš, jak se po uklizení v místnosti úplně vymění vzduch a hlavně ty se tam budeš cítit o moc líp než dřív.

 

Zacvič si

Od ledna to odkládáš, ale furt ses k tomu ještě nedostal/a? Právě teď můžeš začít! Každej den lehký cvíčo a protáhnutí. Nabiješ se pozitivní energií, uděláš pro sebe něco dobrýho a budeš mít super pocit i tělo. To za to stojí ne? Nezapomeň taky na dny odpočinku, aby se tvý tělo mohlo regenerovat!

 

Připravuj se do školy

Tohle volno je super, ale pokud si všechny úkoly a povinnosti necháš na poslední chvíli, budeš z toho na konci šílet. Ideálně si rozlož práci do jednotlivých částí, který budeš dělat třeba každý den. Práce ti bude ubývat a ty to budeš mít rychleji z krku. Až se zase vrátíš do školy, nebudeš mít špatnej pocit, že jsi během volna vůbec nic neudělal/a a učitelce uděláš radost!

 

Věnuj se rodině a sourozencům

V běžným režimu všichni spěchají, všechno je rychlý, nikdo nic nestíhá a na nic nemá čas. Teď má většina z nás času habaděj, tak proč ho netrávit spolu, když můžem? Zahraj si s rodičema a sourozencema třeba nějakou deskovku nebo zkuste něco hezkýho vyrobit. Můžete pořádat filmový večery, kde budete všichni spolu!

 

Tak co, vybereš si z našich tipů něco nebo máš jiný tip, klidně ho hoď do komentářů Smile 

Určitě budeš na tohle období dlouho vzpomínat, tak ho doma jen neproseď u telefonu a věnuj čas sobě a svýmu okolí!

 

Hezké zbytek dne, Vaše teréňačky! Smile 

Online pracovníci

X

Přihlášení

Zapoměli jste heslo?
zašleme vám nové na vaši
emailovou adresu