Menstruační pomůcky - novinky!

Měsíčky, krámy, sedat si do jahod, dostala jsem „to“, menses, přijela teta z Červený lhoty… všichni asi víme, že tyhle slova znamenaj jediný – menstruace. Jelikož máme měsíc zaměřený na hygienu a ta samozřejmě s menstruací souvisí, rozhodly jsme se přiblížit vám novinky v oblasti menstruačních pomůcek. Jedná se o celkem přelomový věci a je to něco, co zase #zmentokdyzmuzes.

Menstruační kalíšek

Menstruační kalíšek je vlastně takovej novodobej tampón. Má ale několik výhod, které bychom chtěly oproti tampónům vyzdvihnout.

  • Menstruační kalíšek je vyroben z lékařského silikonu – to znamená, že není nijak závadný pro tělo. Naproti tomu tampóny jsou vyráběny z bělené bavlny = dioxiny a to do těla opravdu nepatří.
  • Další výhodou je, že do kalíšku zainvestuješ pouze jednou (cena se pohybuje přibližně kolem 650kč), za to ale vydrží až 10 let! Kdežto tampónů spotřebuješ za 10 let přibližně 3200 kusů a ještě produkuješ neskutečné množství zbytečného odpadu.
  • Další výhodou je samotné používání kalíšku – kalíšek můžeš naprosto v klidu používat až 12 hodin (takže stačí vlastně kalíšek zavádět ráno a večer ve sprše), oproti tampónům, které musíš měnit fakt často a třeba i na takových záchodech, kde to není zrovna čistý.
  • Údržba kalíšku není nijak náročná, stačí kalíšek vyvařit 5 minut ve vroucí vodě.

Samotné používání menstruačního kalíšku není nic složitýho, jen to chce grif. Teréňačka Verča má s menstruačním kalíškem zkušenosti, tak se určitě holky nebojte a klidně se tady na chatu, na facebooku nebo na isntáči zeptejte, pokusíme se vám poradit. Je taky spoustu youtuberek, které kalíšek vyzkoušely, zkus teda kouknout i na youtubko. Nebo můžeš klidně mrknout třeba na tyhle stránky, kde je všechno pěkně vysvětlený https://lunacup.eu/cs-cz/menstruacni-kalisek/poradna

Menstruační kalhotky

Menstruační kalhotky – může ti to znít divně, ale nic divnýho na tom není. Menstruační kalhotky vypadaj úplně jako obyčejný kalhotky, jenom je prostě používáš, když máš svoje dny a nemusíš k tomu už používat nic dalšího jako tampón, kalíšek nebo vložku, prostě stačej jen ty kalhoty. Jsou vyrobeny speciálně pro tyhle účely:

  • Kalhotky oblíkneš a jdeš. Mají totiž tři speciální vrstvy, díky kterým fakt nemusíš používat žádný další hygienický potřeby.
  • Používání kalhotek není vidět, nijak nezapáchá ani nemáš pocit mokra.
  • Opět můžeš kalhotky používat až 12 hodin, to je přece pohoda ne?
  • Cena kalhotek je trošku vyšší než u kalíšku, protože musíš mít alespoň dvoje na střídačku (přes den a přes noc a vždycky ty jedny vyprat a připravit na další použití.). Cena za jedny kalhotky je cca 700 – 1000 kč.
  • Životnost – tedy použitelnost kalhotek je opět kratší než u kalíšku, jedná se o cca 2 roky, za to ale používání je o něco jednodušší.

Více se dozvíš např. tady:

https://getsnuggs.com/?gclid=EAIaIQobChMIiIuk0aOV6wIVGpOyCh3VPwr8EAAYASAAEgJgmfD_BwE

Tak co holky, je mezi vámi nějaká, která zkusí změnu? Nám to přijde jako super varianty jak ušetřit, zpříjemnit si tyhle „naše“ dny a zároveň být šetrnější k přírodě. Kdybyste měly jakékoliv otázky, neváhejte se na nás obrátit.

 

Teréňačky Verča a Sabča.

Online pracovníci

X

Přihlášení

Zapoměli jste heslo?
zašleme vám nové na vaši
emailovou adresu