Sexting - co to je a jaká jsou rizika

Sex a jeho různé formy či témata s ním spojené má na internetu velké zastoupení, najdeš ho v podstatě kdekoliv na internetu a není problém se k němu dostat. Důležité je ale vědět, jaké jeho formy v internetovém prostředí jsou nebezpečné. Proto jsme pro tebe připravili článek, ve kterém se dozvíš víc informací. Smile 

Pojem sexting je spojením slov sex a textování, jde teda o sex přes esemesky, facebook a zahrnuje i intimní videa anebo fotky, které se rozhodneš někomu poslat. Zřejmě tě napadne, že je to zcela bezpečné, vždyť si jenom s někým píšeš a nemůže se ti nic stát, to ale tak úplně není pravda. Může se velmi snadno stát, že někdo zneužije informace či fotky, které mu dobrovolně pošleš.
 Nezapomínej, že nikdy doopravdy nevíš, s kým si píšeš, ačkoliv se může zdát, že jde o mladého kluka či holku, za počítačem na druhé straně může sedět někdo úplně jiný. Falešný obrázek na profil na facebooku dokáže dát kdokoliv, není to nic těžkého.

Raději si vždy dobře rozmysli, zdali je opravdu rozumné posílat někomu své intimní fotky, dotyčný je může snadno použít proti tobě. Stejně tak i informace, které na sebe prozradíš. Sexting se může zdát nejprve jako hra, ale o hru rozhodně nejde a už vůbec ne pokud ti ještě nebylo patnáct. Ve chvíli, kdy například posíláš fotku, na které jsi nahá/nahý můžeš být do někoho zamilovaný a vůbec ti nedojde, že takové věci se nadají vzít zpět a nejde je tak snadno vymazat.

Rizika sextingu?
 - Potenciálním útočníkům dáváš k dispozici citlivý materiál, který mohou zneužít proti tobě.

- Tento materiál může na internetu kolovat několik let nebo může být použit za několik let od svého vzniku.

- Jako oběť sextingu můžeš být vystavena tzv. harašení či sexuálním útokům.

- Pokud šíříš sexting dál ve formě fotek někoho jiného můžeš se stát pachatelem přestupku či trestného činu (šíření dětské pornografie, ohrožování výchovy dítěte apod.)

Jak se bránit?

Jedinou možností, jak se opravdu nedostat do nebezpečí a zabránit tomu, aby se nějaký nežádoucí obsah nedostal na internet je ho neposílat a nemít v počítači.

Hlavně nikdy nedělej ostatním to, co ty sám bys nechtěl/la zažít, pokud ti někdo pošle intimní fotografii tak ji vymaž a neukazuj nikomu jinému. Rozhodně neposílej fotku „na oplátku“.

Pokud jsi už takovou fotku někomu poslal a ten dotyčný tě snad vydírá, či ti hrozí, že fotku rozešle tvým kamarádům nebo celé škole, svěř se někomu dospělému, kterému věříš, aby ti to pomohl vyřešit. Určitě je důležité nemlčet, i když je to šíleně nepříjemný o tomhle s někým mluvit, tak i tahle situace má řešení, i když to tak možná nevypadá..

Nejsi na to sám! I s takovou věcí ti můžeme poradit, stačí nám jen napsat Smile 

 

Hezký pátek, vaše teréňačky! Smile 

Online pracovníci

X

Přihlášení

Zapoměli jste heslo?
zašleme vám nové na vaši
emailovou adresu