Týden nízkoprahových klubů

Tento týden od 20. 9. 2021 do 23. 9. 2021 (od pondělí do čtvrtka) probíhá po celý Český republice Týden nízkoprahových klubů! Co to vlastně znamená? V tomto týdnu se dozvíš všechny důležité informace o tom, co je to nízkoprah, jak funguje, jaké má principy a pravidla.

Týden nízkoprahových klubů je celorepubliková akce, která probíhá každý rok a letos je už 15.! Letošní ročník nese podtitul, téma Škola, jak ji (ne)známe. Co to znamená? Letošní téma je věnováno duševnímu zdraví, jak se člověk cítí, co ho trápí a jak s tím umí pracovat, aby mu nebylo na prd. Nedokážeme si ani představit, jaká velká změna to musela být, když žáci, studenti ze dne na den přestali chodit na takovou dobu do školy, a museli se učit z domu. Tím pádem, je nám jasné, že to musel být pro některý velký šok jít zpátky do školy a třeba z toho neměl úplně radost a dobrý pocit. Proto se tento týden všechny nízkoprahy v celé České republice budou na tohle téma bavit a snažit se ti pomoci tak, aby ti bylo co nejlíp!

Co to znamená nízkoprah? Nízkoprahový? tohle slovo znamená, že je jednoduchý se k nám dostat, neplatí se tady žádný prachy za to, že přijdeš a pokecáš, zahraješ nějakou hru, nebo se tu budeš třeba doučovat. Nemusíš se u nás registrovat, jsme anonymní, to znamená, že nám stačí jenom tvoje jméno nebo přezdívka a tvůj věk, to právě proto, abychom věděli, zda už jsi mladej dospělák nebo ještě „dítě“, nic víc.

V předchozích článcích jsme se věnovali jak Free klubu tak i Terénu. Takže už máš určitě lepší představu o tom, kdo jsme a co děláme. Pokud ne, vložíme ti na konec odkaz na naše předchozí články o našich službách. Pokud i tak váháš ve stručnosti ti připomeneme, kdo jsme.

Terén

Terénní program je prostě terén/streetwork, je to sociální služba, která pomáhá dětem a mladým lidem od 6–26 let, kteří zažívají nějaký trable, ať už ve škole, doma, ve vztahu, nebo jen nevědí, jak trávit volnej čas, kterej mají po škole...no a jelikož je tam slovo terén nebo v ajině street, tak to znamená, že pracovníci chodí po venku, prostě na hřiště, do parků, před školy, do daných lokalit.

Free klub

Je to prostě úplně česky „klub, kde nejsou žádný úči, ani vychovatelky, ale sociální pracovnice, který mají za úkol pomoci s tím, co právě teď řeší „dítě“ nebo „mladej člověk“ (nějakej průser, nebo bolavý věci, který nemá zrovna s kým rozebrat nebo klidně i doučko). Jsme tu prostě abychom Vám „pomáhali“ ...snažili se vám nějak pomoc mít se líp, podporovat vás, motivovat a hledat na všem to dobrý a to, co Vás posune někam dál! Jak už jsme napsali, jsme pro děti a mladý lidi od 6 do 26 let, který něco řešej nebo chtěj jen pokecat a zahnat nudu, prostě nedělat venku blbosti a nudit se.

Na závěr ti chceme připomenout a nabídnout, že tento týden se na klubu i v terénu budou dít skvělý věci! Takže pokud nemáš po škole do čeho píchnout, stav se za Zuzkou a Šárkou do terénu (budou především v Tyršákách v pondělí a ve středu a v úterý na Dubině) na slacklinu! Anebo se stav na klub, kde maj holky připravený workshop, kvízy a spoustu dalších her a turnajů! A úplně nejlepší bude, když navštívíš obě služby! Smile

Odkazy:

Online pracovníci