Vztahy - Realita X Instagram

A PAK SE VZALI A ŽILI SPOLU ŠŤASTNĚ AŽ DO SMRTI…. Takhle to vypadá, podle toho, co si každej dává na fejs nebo instáč. Jasně, některý vztahy můžou bejt fakt šťastný, podle nás ale teď často žijeme dva světy… vztahy na Istagramu a vztahy mimo Instagram. I tohle je něco, v čem můžeš udělat změnu... #zmentokdyzmuzes!

PŘÍBĚH

„Cože? Vy si píšete? Vždyť s tou svojí vypadají na Instagramu jako dream couple“, nechápavě na mě zírala kamarádka potom, co jsem přiznala, že si píšu s jedním zadaným borcem. Na cestě nebyla jenom aférka, ale stál tam i fakt, že oni dva vypadali jako dream couple. Na Instagramu ovšem. V reálném životě už tak moc ne. Po večerech jsme spolu kecali a po nocích se pokec měnil v něco, co se prostě vaší druhé polovičce neříká. Všechno mezitím, co ta druhá spala nebo si myslela, že její kluk je na brigádě. Zatímco ona přidávala fotku na Instagram, já s ním seděla na večeři on mi zrovna třeba říkal, jaká je ta jeho hrozná.

 A tak si tu žili. Jedna na Instagramu, jedna mimo Instagram. Jedna měla všechno na oko, druhá měla všechno doopravdy a nebo naopak? A nebo prostě neměla žádná vlastně nic?

K zamyšlení:

Přemýšlel/a jsi někdy o tom, proč se vlastně na sociálních sítích ukazujeme tak, jak to vlastně ani není? Sáhni si do svědomí… kolikrát upravíš fotku, než ji postneš, kolikrát se vlastně vyfotíš, než je ta fotka dobrá k tomu, abys ji ještě upravil/a? Dáváš třeba na instáč i něco, co je vlastně pravda?

Nikdo si na Instagram nedá, to že se se svým klukem zrovna pohádal nebo že tě teda fakt štve. Tomu rozumíme, jasně, je to něco z našeho soukromí a něco, co nemusí vědět všichni, ale myslíš, že všichni potřebujou vidět, co dáváš každou hodinu na stories? Potřebuješ to vidět ty, co si tam přidávaj ostatní a máš potřebu to řešit s kámošema? Jestli jo, tak už to není úplně v pohodě a měl/a by ses zamyslet, jestli žiješ Instagramovej nebo reálnej život.

KOUKEJ KOLEM SEBE A VNÍMEJ SVOJE OKOLÍ

Od instáče a jiných sociálních sítí se přesuneme do reality. Možná budeš překvapený/á, když zvedneš oči od telefonu a místo hudby ve sluchátkách budeš ostatním naslouchat. Jak už jsme si řekli, není všechno, jak to vypadá a u vztahů tomu není jinak. Každej dream couple má svoje mouchy a tak je to v životě v pořádku a normální. Teď se ale dostáváme k problémům, který můžou bejt hodně skrytý a hodně vážný. Na veřejnosti se lidé mohou chovat vlastně podobně jako na Instagramu, ale doma se můžou hádat nebo i něco horšího. Proto pozoruj svoje okolí, svoje kámoše a jejich přítele/kyně, na závist se vykašli a řekni si, že všichni máme něco a dávej pozor na signály, které bys jindy přehlédl/a.

6 pravidel, jak udržet zdravý a hlavně reálný vztah:

 1. Komunikujte spolu – vykašli se na mobil, mluv a poslouchej svoji drahou polovičku, zároveň svoje problémy ale řešte jen mezi sebou
 2. Buďte k sobě i svému okolí upřímní – neukazujte světu něco, jak to není, lžete tak tím i sobě navzájem
 3. Důvěřujte si – zbytečně nežárli a poskytni druhému trochu svobody
 4. Nechte si své koníčky – nezapomeň žít svůj život, tím, že máš drahou polovičku, nekončí všechno ostatní
 5. Tolerujte svoje chyby – každej máme něco a k toleranci ti pomůže komunikace
 6. Neporovnávejte – každý vztah, každý člověk – každej je/jsme jinej

Pamatuj si!

Je oukej když….:

 • si dáš pauzu,
 • požádáš o pomoc,
 • se něco změní,
 • máš špatné dny,
 • řekneš ne,
 • se zbavíš toxických vztahů!

Klidně na článek reaguj do zprávy... co si o tomhle tématu myslíš?

Hezký víkend, teréňačky Verča a Sába!

 

Online pracovníci

X

Přihlášení

Zapoměli jste heslo?
zašleme vám nové na vaši
emailovou adresu